Digitalizácia v účtovnej kancelárii DUOFin

Vďaka aplikácii Doklado zefektívnila účtovná kancelária DUOFin svoju prácu a výmenu dokladov s klientmi. Ako sa to podarilo sa dočítate v článku.

Účtovná kancelária DUOFin

Účtovná kancelária DUOFin, s.r.o. je spoľahlivým partnerom pre malé a stredné podniky a majiteľov eshopov už viac ako 10 rokov. Špecializujú sa na vedenie účtovníctva, spracovanie miezd a poskytovanie daňového poradenstva. Ich cieľom je podporiť klientov na ich podnikateľskej ceste. Ku každému klientovi pristupujú individuálne s dôrazom na porozumenie jeho konkrétnych potrieb.

Výzva

Aby mohla účtovná kancelária plniť úlohu dôveryhodného partnera pre svojich klientov, je potrebné, aby pracovala efektívne. Behom svojho desaťročného pôsobenia sa v DUOFin stretli s viacerými výzvami, vrátane:

  • Nekompletne odovzdávaných dokladov, ktoré od klientov prichádzali na poslednú chvíľu.
  • Prepisovanie dokladov z papiera do účtovného programu.
  • Uchovávanie dokladov v šanónoch mimo dosahu klienta. Prístup k informáciám mal tak klient obmedzený.

Riešenie

Problémy boli vyriešené vďaka digitalizácii účtovníctva s Doklado. Klienti teraz môžu jednoducho odovzdávať doklady prostredníctvom aplikácie počas celého mesiaca. K dokladom majú prístup kedykoľvek. 

Účtovníci môžu efektívnejšie pracovať. Nemusia doklady prepisovať z papiera do účtovného programu a môžu sa venovať poradenskej činnosti.

Výsledky spolupráce

Doklado účtovnej kancelárii DUOFin prinieslo:

  • 95% klientov odovzdáva doklady kompletne a včas
  • 60% času sa ušetrí pri spracovaní dokladov
  • 80% menej šanónov a papierov
  • 40% času účtovník venuje poradenskej činnosti

S aplikáciou Doklado pracujeme už 2 roky a predstavuje pre nás významný krok k úplnej digitalizácii účtovníctva. Naši klienti oceňujú, že majú online prístup k svojim dokladom kedykoľvek. Veľkou výhodou je pre nás možnosť doklady spracovávať priebežne už počas mesiaca.

- Ing. Lucia Pohanková, hlavná účtovníčka v spoločnosti DUOFin

Záver

Vďaka aplikácii Doklado zefektívnila účtovná kancelária DUOFin svoju prácu a výmenu dokladov s klientmi. Doklady sú dostupné v digitálnom archíve a sú odovzdávané kompletne a včas. Účtovníci už nemusia prepisovať doklady z papiera do počítača, čo im poskytuje viac času na poradenstvo. Navyše, DUOFin teraz môže poskytovať svoje služby klientom z celého Slovenska.